09-01-17, 13:13

OTWARTE ZAJĘCIA – GOŚĆ: KATARZYNA WALA

W dniu 10.01.2017 na zajęciach „Zawód antropolog” dr Marta Songin-Mokrzan gościć będzie antropolożkę kulturową, mgr Katarzynę Walę. Spotkanie ma charakter otwarty. Wszystkich chętnych zapraszamy do sali 233 o godz. 10:15.
Katarzyna Wala jest antropolożką kulturową, badaczką jakościową, doktorantką na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w metodologii badań jakościowych, ze szczególnym uwzględnieniem sensorycznej etnografii. W swojej pracy naukowej zajmuje się koncepcjami ucieleśniania, zmysłowości i zamieszkiwania. Autorka bloga Antropologia za_stosowana projektu Fonosfera – antropologia zmysłów oraz współautorka multisensorycznych warsztatów skierowanych do osób niewidomych i słabowidzących. Od 2012 r. regularnie współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” i Muzeum Współczesnym Wrocław. W ramach współpracy projektuje i realizuje warsztaty oraz szkolenia dla różnych grup społecznych, wspiera tworzenie lokalnych partnerstw, prowadzi badania jakościowe, w tym diagnozy i konsultacje społeczne. Poza tym koordynuje projekty badawczo-animacyjne i działa w interdyscyplinarnych zespołach w metodologii Design Thinking, Sprint Design.