SŁUCHAM, SŁYSZĘ

SŁUCHAM, SŁYSZĘ, ROZUMIEM – warsztaty skupionego słuchania

(21 maja 2015)

park Helenów

formuła statyczno-spacerowa

Organizatorzy: Studenckie Koło Naukowe Etnologów UŁ

Prowadzenie: Suavas Lewy

 

Audiosfera to szum złożony z kilkudziesięciu pojedynczych odgłosów. Gdy tylko zwrócimy na nie uwagę pojawiają się dźwiękowe krajobrazy.

 

Odkryj w swojej głowie wielki audio mikser, za pomocą którego możesz dyrygować przestrzenią dźwiękową.

 

Poczuj osobliwość każdego słowa, dźwięku, pauzy czy ciszy i pozyskaj jego treść, wyłuskaj zrozumienie.

 

SUAVAS LEWY  

Łodzianin, wzrost 198 cm. Interfejs dźwiękowy w kształcie człowieka. Zorientowany na  nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony dźwięków. Tworzy muzykę wykorzystując wszelkie dostępne instrumenty oraz przedmioty. Używa też gęby. Realizuje muzyczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży (Ogródek Dźwiękowy, Łódź Utkana Dźwiękami i Tkalnia Dźwięków) oraz akcje mające charakter audioingerencji w przestrzeń miejską. Tworzy spontaniczne projekty muzyczne, solowo i w kooperacji z muzykami, tancerzami, aktorami i performerami.

Gra(ł): Przaśniczki, Dźwięk-Bud, Bogowie, 250Kg, Czasnanic, Orkiestra Biedafonów, Midi Orchestra,.

Współpracował m.in. z: Pauline Oliveros, David Moss, Ryszard Tymon Tymański, Jerzy Mazzoll, Mikołaj Trzaska, Mark Tokar, John Grznich, Maciej Werk.

Partner: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi, Teatru Pinokio i wielu instytucji pożytku publicznego.

Komponuje muzykę do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich. Założyciel małego labelu wydawniczego Nasze Nagrania. Lubuje się w muzyce improwizowanej i prowadzeniu dźwiękowego dialogu z otoczeniem. Zajmuje się nagraniami terenowymi, szukając, nagrywając i wykorzystując w kompozycjach, dźwięki otoczenia, miejsc, ludzkich przemyśleń i ulotnych chwil. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim „Cage 1,2,3”.

 

c5cf9159ed