JETEŚMY NA UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM / JESTEŚMY W INSTYTUCIE ETNOLOGII I ANTROPOLOGII KULTUROWEJ
Pierwsze dwa dni zorganizowaliśmy pod hasłami JESTEŚMY NA UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM i JESTEŚMY W INSTYTUCIE ETNOLOGII I ANTROPOLOGII KULTUROWEJ.
Przekazaliśmy informacje m.in. na temat struktury Uczelni i naszego Wydziału, władz rektorskich oraz dziekańskich, roli opiekuna roku. Podaliśmy ważne adresy – Bibliotek, Akademickiego Centrum Wsparcia, Biura Karier i in. Opowiedzieliśmy o ważnych dla studentów dokumentach i programach, m.in. o Statucie i Reguaminie Studiów UŁ, Studenckich Grantach Badawczych, programach Erasmus i MOST. Zapoznaliśmy się z kalendarzem akademickim, formami prowadzenia zajęć i akademicką etykietą. Zaprosiliśmy do uczestniczenia w działaniach Koła Naukowego, odwiedziliśmy Etnograficzne Archiwum im. B. Kopczyńskiej-Jaworskiej i naszą przestrzeń wspólną, czyli CENTroom. Nasi nowi studenci poznali historię łódzkiego ośrodka etnologicznego oraz główne obszary naszych badawczych zainteresowań. Dyskutowaliśmy o tym, co, gdzie i jak bada etnograf oraz jaka jest różnica między etnografią, etnologią i antropologią kulturową.
- Jesteśmy grupą 1
- Jesteśmy grupą 2
- Jesteśmy grupą 3
- Jesteśmy grupą 4
- Jesteśmy grupą 5
- Jesteśmy grupą 6
- Jesteśmy grupą 7
- Jesteśmy grupą 8
- Jesteśmy grupą 9
- Jesteśmy grupą 10
- Jesteśmy grupą 11
- Jesteśmy grupą 12
- Jesteśmy grupą 13
- Jesteśmy grupą 14
- Jesteśmy grupą 15
- Jesteśmy grupą 16
- Jesteśmy grupą 17
- Jesteśmy grupą 18
- Jesteśmy grupą 19
JESTEŚMY GRUPĄ
Trzeciego dnia spotkaliśmy się pod hasłem JESTEŚMY GRUPĄ. Opowiedzieliśmy o tym, dlaczego „grupa” i „wspólnota” to ważne dla antropologii kulturowej pojęcia i że co pewien czas każdy nas bierze udział w obrzędach przejścia. Pracowaliśmy metodą World Café, żeby wspólnie zbudować postać (personę) osoby studiującej etnologię i antropologię kulturową. Zastanawialiśmy się nad tym, jak wygląda, kim jest, z jakimi trudnościami, wyzwaniami i możliwościami może się spotkać w trakcie studiów.
PROWADZĄCY
Scenariusz ROZGRZEWKI AKADEMICKIEJ przygotowały dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz i dr Alicja Piotrowska. Zajęcia poprowadzili także mgr Anna Deredas, dr Damian Kasprzyk, dr Sebastian Latocha, mgr Michał Żerkowski. Nasi nowi studenci spotkali się z Dyrekcją IEiAK – prof. Ingą Kuźmą i dr Katarzyną Orszulak-Dudkowską oraz reprezentantami Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego Etnologów WAGABUNDA– Karoliną Bielecką i Kamilem Ludwiczakiem.